Két gyakori kérdés merül fel a Kubernetesszel kapcsolatban: az egyik alapvető dilemma, hogy saját (on-premise) vagy felhős (cloud) környezetben használjuk? A másik a webszerverek üzemeltetése és annak biztonsága.
Az előadáson ezt a két témát járjuk körbe. Először támpontot kapsz, hogy on-premise-, hybrid, multi-cloud- vagy hagyományos cloud környezetben használd a Kubernetest egy-egy feladatra. Ezt követően a webszerver-biztonsággal foglalkozunk: megismerkedsz az NGINX Unittal, mely nagyban megkönnyíti a folyamatok automatizálását.
Milyen Kubernetes Architektúrák léteznek? Melyiket válasszam? (Juhász I. Márton - Datatronic)
Az előadásból megtudod, hogy egy feladathoz az On-premise-, a Hybrid-, a Multi- vagy a Klasszikus Cloud Kubernetes architektúra a megfelelő. Számos pontot fogunk megvizsgálni, hogy milyen előnyökkel és kötelezettségekkel járnak a különböző megoldások.
- Miért jobban konfigurálható az On-Premise
- Mitől lesz biztonságos egy Hybrid megoldás
- Mitől flexibilis egy Multi Cloud
- Átláthatóság és centralizálás a Cloud architektúrán
NGINX Unit - a dynamic web and application server (Steffan Henke - NGINX/F5)
Az NGINX egy komplex megoldás. Működik webszerverként, a reverse-proxy módban és képes ellátni az alkalmazás védelmét is. Ennek beállítása egy komplex feladat. Az NGINX Unit ennek az automatizálásában nagy segítség.
Az előadás bevezet az NGINX Unit világába: hogyan automatizáld Jenkins segítségével a TLS tanúsítvány frissítését, a haladó health-check beállítását és az alkalmazás védelmét NGINX App Protect használatával.
Iratkozz be!
Angol nyelven is tartják az előadást
Jó kis server app ez az NGINX, meglepődtem mennyire hasznos lehet a későbbiekben, de aminek végképp örültem, ingyenes.

Jó összefoglaló volt.
Sok szempontot felvetett, és végre az is felmerült, hogy nem kell mindent ész nélkül tolni a felhőbe, mert jó sok hátránya is van az előnyei mellet.
Az egyik legfontosabb szempont, hogy a felhős megoldások költségei nehezen tervezhetők itt hangsúlyt kapott.
( A második fele nálam eléggé rossz minőségben jött, majd jól megnézem a feltöltöttet, és akkor alkotok véleményt. :))
Kubernetes vegyes felvágott, így tudnám jellemezni. :)
Azt veszem észre magamon, hogy már talán már harmadik alkalommal gondolom azt, hogy az képzés szakmai színvonala hullámzó. Ebből könnyen következhet az is, hogy az “készülékemben” van a hiba. 🙂
Ami nekem bejön: kezdem fölfogni, megérteni (mármint dereng valami abból), hogy a Kubernetes kb. micsoda, mire jó és bizony fontos mérföldkő, amivel saját érdekemben kötelező megismerkednem. Ezt a felismerést 90%-ban neked, nektek köszönhetem. Azaz minden Kubernetes előadás jó! 🙂
Amikor szakmai hullámzásról beszélek, nem az gondolom, hogy az előadók nem jók. Arra gondolok, hogy míg tegnap az első előadó áltaános képet festett a lehetséges megoldásokról, addig a második számomra alaposan belement a részletekbe.
Kedvcsináló
Érdekes volt mindenképpen.
Sok értékes információ, amit a gyakorlatban is lehet hasznosítani.
Jó előadók, jól érthető előadások, sok valós példa.
8 új tanuló a hónapban
Oktató
Czakó Krisztián
Tanmenetek:DevOps, Kubernetes
- Készült: 2021. május