DevOps, konténerizáció, mikroszervizek, Kubernetes, NGINX. Gyakran ismételt szavak, de a valós értelmük sokszor homályos. Főleg, amikor a főnök (ügyfél, pénzügy, stb.) kérdezi, hogy miért ezt az irányt kövessük, miért nem jó a megszokott.
Az ALEF (F5, NGINX), Datatronic és a DevOps Akadémia közös előadásában ezekre a kérdésekre kapsz választ.
A konténerizáció és az erre épülő cluster technológiák elsőre - ha hagyományos környezetekhez szoktál - feleslegesen komplikáltnak tűnnek. Valójában a bevezetésük és helyes alkalmazásuk gyorsan meghálálja magát. Olyan előnyöket kapsz azonnal, amit más környezetek nem nyújtanak.
Az előadásból megérted milyen előnyei vannak a konténerizációnak, miért érdemes elindulnod ezen az úton és hogyan segítik az életedet a modern eszközök. Konkrétan a Kubernetes és az NGINX. Az előbbi a konténer-cluster de-facto sztenderdje, míg az NGINX gyakorlatilag megkerülhetetlen ha webszervert készítesz. Akár reverse-proxyként, akár frontend szerverként használod.
Ma este három előadónk segít neked betekintést szerezni a konténerziáció miértjeibe, a Kubernetes infrastruktúra világába és az NGINX használatának előnyeibe.
Az előadás segítségével megérted miért terjed villámgyorsan ez a környezet és milyen szemléletváltást igényel, ha a saját rendszeredet modernizálni szeretnéd. A hallottak segítségével nem lesz többet gond válaszolni a főnök kérdésére, hogy miért érdemes a mikroszervizek, konténerizáció és a Kubernetes irányába fejlődni.
Czakó Krisztián (DevOps Akadémia)
Juhász Márton (Datatronic)
Gulyás Krisztián (ALEF/F5/NGINX)
Kérdések
Iratkozz be!
Hogyan juss el a hagyományos szervertől a Kubernetes clusterig
Szerintem kelloen rovid es lenyegre toro volt.
Nem vagyok annyira belemelyedve a szakmaba. Sokkal jobban szeretnek erteni hozza de nekem se volt annyira kinai … 😉

Érdekes volt, számomra új technológia
Picit magas volt, de ez az én saram 🙂
Nagyobb informatív volt.
Jó volt több szemszögből látni egy megvalósítás.
Voltak hasznos információk
1. előadás: nagyon sok volt az előkörítés, és zavaros volt a szemléleti bemutató (technológiai vagy egyéb ismereti hiány)
2. és 3. előadás: nagyon jók.
Érthető átfogó szemléletű előadások voltak
A harmadik különösen tetszett, hogy az átfogó szemlélet mellet, konkrét részletekig elment az előadó.

1 új tanuló a hónapban
Oktató
Czakó Krisztián
Szint: Kezdő
Tanmenetek:DevOps, Kubernetes
- Készült: 2021. május