A DevOps egyik legnagyobb előnye, hogy a fejlesztés és az üzemeltetés összekapcsolódik, a folyamatok automatizálhatóak. Egy teljes DevOps workflow három fő szakaszból áll: Integration-Deployment-Delivery. Ha ezek automatizáltak és folyamatosan mennek, akkor kapjuk a C-t elé, ettől lesz Continuous.
Ennek elérése azzal kezdődik, hogy megcsinálod manuálisan. Az első és elengedhetetlen lépés az integráció, amikor a fejlesztő által írt kód működő alkalmazássá áll össze. A kiinduló pont az éles üzembe szánt forráskód, melyen unit tesztet kell futtatni, le kell fordítani, ha a nyelv ezt igényli, majd el kell készíteni a Docker image-et, melyben tesztelhető a program a maga szűk környezetében. Ha ez sikerült, mehetsz a következő (Deployment) lépésre.
Ezen a képzésen azt tanulod meg, hogy egy példa alkalmazás forráskódjától hogyan jutsz el egy letesztelt, Docker konténerben futtatható alkalmazásig. Ehhez az első lépés a Docker telepítése a gépedre (itt még szerverről szó nincs, a fejlesztési fázis végén vagyunk). A fejlesztés ritkán történik Linux desktopon, így a képzésen megismered a három legelterjedtebb platformon (Linux, MacOS és Windows) a Linux konténerek futtatását egyszerűvé tevő Docker környezet elkészítését, a Docker Machine alapvető használatát és végül ebben a környezetben a Docker Compose segítségével egyszerűen elvégezhető integrációs folyamat lépéseit.
A tanfolyam erre a tudásra építed fel a saját teszt Docker Swarm clusteredet, a deployment és delivery folyamatokat, ezek automatizálását (hogy continuous legyen) és végül az alkalmazás éles környezetben történő futtatását különböző saját és felhős rendszerekben.